Hazai hírek

A városok szerint a Matovič-módszerrel lehetetlen kinyitni az iskolákat

matovic Gröhling iskola Matovič-módszerrelA Szlovákiai Városok Uniója szerint kivitelezhetetlen Igor Matovič ötlete, amellyel ma sikerült kinyitnia néhány iskolát.

A nagyobb településeken ez nem megoldás.

ÍGY NYITOTTAK KI EGY MAROKNYI ISKOLÁT AZ ORSZÁGBAN

A városok uniója azt kéri, hogy újra a Gröhling-féle iskolai Covid-szemafort léptessék életbe, amely a tanév elején működött, a felső tagozat és a középiskolák október végi bezárásáig. Ha ez nem lehetséges, olyan megoldást találjanak, amelyet nem kötnek a gyerekek és egy szülőjük leteszteléshez.

„Arra kérjük a kormányt és a járványügyi szakembereket, hogy javasoljanak és fogadjanak el olyan intézkedéseket, amelyek révén 2021 januárjában újra elkezdhetnek iskolába járni a gyerekek”

– mondta Richard Rybníček, az unió elnöke, Trencsén polgármestere.
Rybníček hangsúlyozta, nemcsak az aggasztja őket, hogy a gyerekek nem járhatnak iskolába, sajnos úgy érzi a szövetség, hogy az intézkedések ellenőrzése és betartatása kicsúszik a kormány kezei közül. (l)

%d bloggers like this: