Kitekintő Oktatás

Finnagora – a konstruktivista pedagógia és a műszaki oktatás helyzete

Aki lemaradt a Finnagora finn-észt oktatási webinárjáról, az most megnézheti, magyar feliratozással. A két téma a konstruktivista pedagógia (az ő nyelvhasználatukban „jelenségalapú pedagógiai”) és a műszaki oktatás helyzete.

A FIN-EST  keretein belül bemutattak két új, feltörekvő általános iskolai tanítási módszert, melyek Finnországban és Észtországban is egyre népszerűbbek. Lehetséges, hogy az oktatás jövője az élmény-alapú oktatásban valamint a programozás és robotika tanításában rejlik. De mit is jelentenek ezek pontosan? Hogyan tudja egy tanár az osztályteremben alkalmazni ezeket a módszereket? Hogyan tudjuk megragadni a diákok figyelmét új módszerekkel? A webinaron többek között ezekre a kérdésekre is választ kapunk.

https://www.finnagora.hu/