Egyéb kategória

Kompromisszumos megoldás az iskolák újranyitására

Jövő héttől fokozatosan megnyílhatnak az iskolák, a hét elején várhatóan csak néhány iskola fogja majd fogadni a felső tagozatosokat vagy a középiskolásokat. A részleteket az oktatási minisztérium, a közegészségügyi hivatal és a kormányhivatal a következő napokban dolgozza ki.
Csak azok az iskolák nyílhatnak meg, amelyek letesztelik a tanulókat, tanárokat és a szülőket, pontosabban legalább az egyik szülőt. A hétfő nem kötelező határidő, ha az iskola szerdára tudja teljesíteni a feltételeket, akkor szerdától nyithat meg. Nem kell saját tesztelési pontot étrehozni, kihasználhatják a már létező tesztelési pontokat. Nem kell az egész iskolát kinyitni. “Dönthetnek például úgy, hogy csak az érettségi osztályt nyitják meg” – mondta Igor Matovič kormányfő.

Matovič közzétette a Facebookon a detidoskol@vlada.gov.sk em-mail címet

%d bloggers like this: