Oktatás

Branislav Gröhling ambíciói

Korszerűbb és szabadabb oktatás. Ezt szeretné Branislav Gröhling oktatásügyi miniszter elérni. A Szlovák Köztársaság Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztériuma a koronavírust érintő folyamatos rossz helyzet ellenére a miniszter szerint aktívan foglalkozik ezekkel. Módosul majd az oktatási törvény, a pedagógiai és szakmai alkalmazottakról szóló törvény, valamint várható egy csomó további intézkedés is. Változtatni fognak a szakképzésről szóló törvényen is. Vagyis folyik a teljes átépítés.

Az Oktatási minisztérium lehetővé kívánja tenni az általános iskola befejezését azoknak a tanulóknak is, akiket eddig az oktatási rendszer peremére szorítottak.

A 9. osztályos teszt elsősorban a diákok és az iskolák számára nyújt visszajelzést, és információkat ad a diákok nyújtanak az egyes tantárgyakból megszerzett tudásukról.” 

Tegyük hozzá az iskolai előkészítőket is…

https://www.minedu.sk/b-groehling-ambiciou-nasich-noviel-zakonov-je-dosiahnut-modernejsie-a-slobodnejsie-skolstvo

%d bloggers like this: