Magyar irodalom Tanuljunk

Művészek az Otthoni Oktatásért | 11. évfolyam

Tavasszal több mint 300 művész közreműködésével videóra került az irodalom tananyag közel kétharmada elsőtől a tizenkettedik évfolyamig.

A felvételek természetesen térítésmentesen, regisztráció szükségessége nélkül elérhetőek.
A YouTube-on évfolyamok és szerzők szerint is válogathatnak. Az anyagok között ajánlott irodalmat és érdekességeket, valamint eredeti nyelvű felvételeket is találnak.

Babits Mihály: Jónás könyve

Parti Nagy Lajos: Szívlapát

Vörösmarty Mihály: Szózat

Arany János: Tengeri hántás

Mikszáth Kálmán: Bede Anna tartozása

Babits Mihály: Csak posta voltál

Ady Endre: Krónikás ének 1918

Arany János: Szondi két apródja

Mikszáth Kálmán: Az a fekete folt

Mikszáth Kálmán: Péri lányok szép hajáról

Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg

Kosztolányi Dezső: Édes Anna

Lev Tolsztoj: Ivan Iljics halála

Kovács András Ferenc: Magna Hungaria

Babits Mihály: In Horatium

Járvány-helyzetben a színészek nem csinálhatnak színházat, hiszen a színházak bezártak. A diákok nem járhatnak iskolába ugyanezen okból, viszont online-oktatásban részesülnek. Úgy gondoljuk, segítség egy irodalomtanárnak, ha a kötelező olvasmányok részletei, vagy órán feldolgozandó irodalmi szövegek, egy színész interpretálásában jutnak el a diákokhoz. Ez online-térben egyszerű, és lehet úgy figyelemfelkeltő, hogy utána a diákok elolvassák a teljes műveket. Ez a valódi célunk. Az is fontos, hogy ez itt és most történik, egy olyan helyzetben, amelyben különösen fontos a szolidaritás, az egymásra figyelés, az összefogás. A MOTTO-n látható-hallható művek listáját szaktanárok állították össze.