Hazai hírek

Nem kell a 10 évnél idősebb gyereknek teszt – Matovič visszakozott

Igor Matovič Nem kell a 10 évnél idősebb gyereknek teszt„Tucatnyi javaslat érkezik, némelyik szóban, némelyik írásban …mindenféle elhangzik” – így magyarázta ma Igor Matovič a Facebookon, hogy az országos tesztelés forgatókönyvébe bekerült az is: a 10 évnél idősebb gyerekeket is el kell vinni antigéntesztre a jövő héten, különben az utcára se léphetnek ki.

A kormányfő közölte, a 15 év alattiakra és a 65 év felettiekre biztosan nem fog vonatkozni a tesztelés. A kormány ma délután dönt.

TÉBOLY: NEMHOGY ISKOLÁBA, A LAKÁSBÓL SE MEHETNE KI A GYEREK

Ugyanakkor a novemberi országos tesztelés után kiderült, nagyon rövidlátó javaslat volt a kormánytól, hogy a 65 évnél idősebbeknek nem kell tesztre menniük, mert tanúsítvány nélkül még a postára sem engedték be őket, hogy felvegyék a nyugdíjukat. (l)