Hazai hírek

Az iskolai ingyen ebéd helyett már jön az adóbónusz a mostani fizetéssel

iskola

Az augusztusban folyósított fizetés nagyobb lesz, mivel az iskolás korú gyerekek szülei már megkapják a magasabb adóbónuszt, az iskolai ingyen ebéd kompenzálásaként – tájékoztatott a munkaügyi minisztérium.

„Ezzel gyakorlatilag a szünidőben is támogatjuk az iskolás gyerekek étkeztetését”

– tette hozzá a tárca. Azt is leszögezte a minisztérium, hogy az új tanévtől így mindegyik szülő kap támogatást, akinek 6 és 15 év közötti gyereke van, mégpedig vagy adóbónusz, vagy a gyerekének járó ingyen ebéd formájában.
A kétféle megoldásra azért van szükség, mert azokat a szülőket, akik nincsenek alkalmazásban, nem lehet a havi adóbónusszal támogatni.
„Ha a gyerek családja anyagi szükséghelyzetben él, vagy olyan iskolába jár a gyerek, ahol a diákok 50 százaléka ebbe a kategóriába tartozik, továbbá ha a szülők bevétele nem éri el a létminimumot, akkor a gyereknek jár az ingyen ebéd, és a dolgozó szülők az adóbónuszt is érvényesíthetik” – tájékoztatott a minisztérium.