Felhívások Szabadidő

Világzenei est Párkányban

világzenei estBalassi klubestek

LAVAND & JASMIN

2023. április 28 (péntek), 18,00
Liszt Ferenc Művészeti Alapiskola koncertterme

Miquèu MONTANARO (France – Galoubet-tamboura) és/a Sissy ZHOU (China – Gu Zheng és/a ének/spev) világzenei estje

Sissy ZHOU, aki szeretett volna többet megtudni a dél-franciaországi zenéről, találkozott Miquèu MONTANARO-val, a Provence-i régióban élő zenésszel. Így született meg a Lavande & Jasmin duó.

Akárcsak a yin és yang a kínai Tao tanításában, a duó ellentétes, de egymásba fonódó és egymást kiegészítő energiák egyesülésével teremt életet: a selyem (a húrok) és a bambusz (a fuvolák), a Kelet és a Nyugat, az itt és a máshol, a férfias és a nőies zenét, a hagyomány múltját és a teremtés jelenét ötvözi k. Így simul össze a kínai pentaton hangképzés a nyugati modális zenével. Miquèu MONTANARO és Sissy ZHOU ahelyett, hogy határokat szabnának a kultúrák között, megpróbálnak levendulát ültetni a kínai nagy falra.”

(Philippe FANISE, francia újságíró).