Hazai hírek

Szerdán nyitnak a könyvtárak – beszerezhetők a kötelező olvasmányok (Frissítve)

MTI-felvétel
MTI-felvétel

A Közegészségügyi Hivatal január 27-től engedélyezte a könyvtárak kinyitását, de egyszerre csak annyian mehetnek be, hogy egy személyre 15 négyzetméter jusson. Ebbe nem számítanak bele a felnőtt kíséretében érkező 10 éven aluli gyerekek.
Ha 30 négyzetméternél kisebb a helyiség, akkor csak egy könyvtárlátogatót lehet beengedni. Tartani kell a kétméteres távolságot, és tilos ételt és italt fogyasztani.

A Közegészségügyi Hivatal hétfő délután nyilvánosságra hozott rendeletéből az is kiderült, hogy csak negatív koronavírusteszttel lehet könyvtárba menni. Január 18-án és utána végeztetett PCR-tesztet és antigéntesztet is elfogadnak, ezt a belépéskor fel kell mutatni. Az is mehet könyvtárba, aki tavaly november 2-a óta átesett a koronavírus-fertőzésen, ezt is igazolni kell. (l)

%d bloggers like this: