Hazai hírek

A jövő héten sem nyitnak ki újabb iskolákat, semmit nem javul a helyzet

Az eddigi 19 járás helyett már 20 lesz fekete a Covid-automata szerint a jövő héten. Tehát azokban a járásokban, ahol eddig sem voltak nyitva az iskolák, továbbra is biztosan zárva maradnak. (Pozsony, Nyitra és Nagyszombat megyében tavaszi szünet lesz.)
Az új adatokat Marek Krajčí egészségügyi miniszter ismertette ma este.
Az országos Covid-térkép továbbra is teljesen fekete a kórházban ápoltak magas száma miatt.
Ráadásul múlt héten azt jelezték előre, hogy például a Galántai járásban javulhat a helyzet, a mostani járási bontású térkép viszont további romlást jósol március második hetére is. Emellett több piros járás került át a rosszabb, bordó zónába, és ezek közül is többen negatívak a kilátások.

Fekete marad a Rozsnyói és a Nagyrőcei járás is.