Felhívások

Az egyetlen kiút az iskolai alkalmazottak beoltása

egyetlen kiút
Az egyetlen kiút a vakcina

A Szlovák Pedagóguskamara (SKU) alelnöke szerint a pedagógusok többsége veszélyeztetve érzi magát, attól tart, hogy a járvány tetőzése idején az iskolák megnyitása a koronavírus-fertőzöttek számának emelkedéséhez vezethet a pedagógusok körében.

„Ha biztonságos oktatást akarunk, ami egy hétnél tovább tart, akkor az egyetlen kiút az iskolai alkalmazottak elsőbbségi beoltása”

– nyilatkozta a TASR hírügynökségnek Soňa Puterková, az SKU alelnöke. A távoktatás az tanárok szervezete szerint nem tudja 100 százalékig helyettesíteni az iskolalátogatást, de a jelenlegi járványügyi helyzetben a lehetséges megoldások közül a legjobbnak számít.

„Az iskolanyitás politikai döntés, azonban ezt a döntést elemzésekkel és a szakértők véleményével kéne megalapozni, és nem szabad, hogy a közhangulat nyomása kényszerítse ki”

Výzva Slovenskej komory učiteľov vláde Slovenskej republiky k ochrane zdravia zamestnancov škôl a školských zariadení