Hazai hírek

Közzétették a középiskolai jelentkezés menetrendjét

középiskolai
(Pixabay)

Február 26-a, péntek az utolsó határidő, amíg az iskolák igazgatóinak közzé kell tenniük a középiskolai felvételi feltételeit.

A végzős diákok és szüleik április 8-ig adhatják le a jelentkezési lapokat az alapiskola igazgatójának. Maximum négy helyre lehet jelentkezni, ebből kettő lehet olyan iskola, ahol tehetségvizsgára is szükség van a felvételhez. Az alapiskola igazgatójának április 16-ig kell aláírnia és elküldenie a jelentkezéseket a középiskoláknak.

A középiskola a diák bizonyítványát veszi figyelembe. Továbbá ki kell dolgoznia egy egységesítő rendszert, hogyan fogja beszámítani azokat a tantárgyakat, amelyekre nem érdemjegyet kapott a diák, hanem a járvány miatt esetleg szóbeli értékelést, illetve az „abszolválta” szerepel a bizonyítványban. A középiskola dönti el, hogy ilyen tantárgyból az előző félévben, esetleg az előző tanévben kapott jegyet veszi figyelembe, az utoljára kapott érdemjegyet, vagy az adott tantárgyból az összes bizonyítványban szereplő érdemjegy átlagát.