Hazai hírek

Már 35 ezer pedagógust oltottak be

(MTI-felvétel)

Körülbelül 100 ezer pedagógus van az országban, tehát 35 százalékuk kapta meg már a koronavírus elleni első oltást, ami a második oltás előtt is jelentős védettséget nyújthat, megelőzi a betegség súlyos lefolyását.
Eddig zömmel az alsó tagozaton tanítókat oltották.

Egészen pontosan 35 529 pedagógust oltottak be 10 nap alatt.

A hírt Branislav Gröhling oktatási miniszter jelentette be tájékoztatott az Országos Egészségügyi Információs Központ adatai alapján.

26 060 beoltott pedagógus 55 év alatti, 9469-en 55 évnél idősebbek. Gröhling közölte, az oltás a régiókban folytatódik, és fokozatosan megkapják a vakcinát a nem pedagógiai alkalmazottak, a művészeti alapiskolák és szabadidőközpontok alkalmazottai is.

A miniszter bejelentette, hogy az egyetemeken dolgozók oltásáról is tárgyal.