Magyar irodalom Tanuljunk

Művészek az Otthoni Oktatásért | 11. évfolyam (4)

Tavasszal több mint 300 művész közreműködésével videóra került az irodalom tananyag közel kétharmada elsőtől a tizenkettedik évfolyamig.

A felvételek természetesen térítésmentesen, regisztráció szükségessége nélkül elérhetőek.
A YouTube-on évfolyamok és szerzők szerint is válogathatnak. Az anyagok között ajánlott irodalmat és érdekességeket, valamint eredeti nyelvű felvételeket is találnak.

Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője – Az esernyő és Szent Péter

James Joyce: Ulysses (ford.: Szentkuthy Miklós)

Madách Imre: Az ember tragédiája – 15. szín

Lev Tolsztoj: A hangya és a galamb (oroszul)

Háy János: Házasságon innen és túl – Petőfi híd

Kosztolányi Dezső: Őszi reggeli

Mikszáth Kálmán: Tímár Zsófi özvegysége

Kosztolányi Dezső: A szegény kisgyermek panaszai… Azon az éjjel

Kosztolányi Dezső: A szegény kisgyermek panaszai… Én öngyilkos leszek

Kosztolányi Dezső: Hajnali részegség

Mikszáth KálmánJárvány-helyzetben a színészek nem csinálhatnak színházat, hiszen a színházak bezártak. A diákok nem járhatnak iskolába ugyanezen okból, viszont online-oktatásban részesülnek. Úgy gondoljuk, segítség egy irodalomtanárnak, ha a kötelező olvasmányok részletei, vagy órán feldolgozandó irodalmi szövegek, egy színész interpretálásában jutnak el a diákokhoz. Ez online-térben egyszerű, és lehet úgy figyelemfelkeltő, hogy utána a diákok elolvassák a teljes műveket. Ez a valódi célunk. Az is fontos, hogy ez itt és most történik, egy olyan helyzetben, amelyben különösen fontos a szolidaritás, az egymásra figyelés, az összefogás. A MOTTO-n látható-hallható művek listáját szaktanárok állították össze.