Szabadidő

A Kabóca márciusi számából

KabócaA lap első tavaszi száma márciust és március idusát köszönti. Hősökről és hőstettekről szól: március 15-e hőseiről, a Pozsony várát hősiesen védőkről, mesehősökről. Petőfiről és barátairól mesél Veres István, azokból az időkből, amikor a költő az Országgyűlési Tudósításokat másolta Pozsonyban. A szerző Petőfi és Pozsony kapcsolatát, a pozsonyi Petőfi-emlékhelyeket bemutató, gyerekek számára írt könyvének ez a részlete, akárcsak a könyv egésze, a gyerekek nyelvén szól Petőfiről, méghozzá olyan játékos módon, akár mintha a költő ma élne itt és járkálna közöttük Pozsonyban. Petőfiről, a márciusi ifjakról, a pesti forradalom első napjáról néhány meglepő tény is kiderül a lap tudomány rovatából. Simkó Tibor fülbemászó, ritmusos-rímes versei a tavasz hangulatát idézik az oldalakra. Balla Margit kis meséje egy kiskutya tavaszi sétáját beszéli el két nyelven, a magyar mellett szlovákul is. A szövegek könnyebb megértését és befogadását játékok és feladatok egészítik ki, csakúgy, mint a nagyobbak hosszabb történetét Petőfiről s más oldalakat a lapban. Az ügyes kezűek ezúttal Pozsony várát építhetik újjá és vághatják ki a lap vastag papírra nyomott mellékletéből.

%d