Hazai hírek

Már kérhetik a gargalizálós teszteket az iskolák

gargarizálós
A gargarizálós teszt

Kipróbáltuk és előkészítettük a gargarizálós tesztelés bevezetését – jelentette be Branislav Gröhling (SaS) oktatási miniszter.

A teszteket  már kérhetik az iskolák, az igazgatók a covid2021.iedu.sk oldalon, az EDUID-jük megadása után megtalálják a jelentkezési lapot.

„Az új típusú koronavírus itt van, és még itt is megmarad. Ezért fel kell készülni arra, hogy például az egyik régióban nyitva lesz az iskola, a másikban nem. A gargalizálós teszt segít, hogy megelőzzük a fertőzés gyors elterjedését egy-egy iskolában, osztályban” – mondta Gröhling.

„Az oktatási minisztérium elkészült a szakértők által jóváhagyott gargarizálós PCR-tesztelés bevezetésével” – erősítette meg Jozef Šuvada orvos, a szakértői tanács tagja, a WHO szakértője. Hozzátette, ez azért is fontos, hogy nyugodtan járhassanak iskolába azoknak a szülőknek a gyerekei, akik nem tudnak otthonról dolgozni.

%d bloggers like this: