Hazai hírek

Fogalma sincs senkinek, mikor lehet az írásbeli érettségi

érettségi
MTI-felvétel

Jelenleg nem tudja megmondani az oktatási minisztérium, mikor kerülhet sor az írásbeli érettségi lebonyolítására.

A tárca erről a kormány járványügyi szakértői stábjának véleményt fogja kikérni.

 

 

„Nem tudjuk kijelölni az írásbelik dátumát” – közölte a minisztérium. A január elején kiadott, jelenleg érvényes rendelet szerint április 12-ig kellene sort keríteni az írásbelikre. Az új dátumokat március 31-ig teszik közzé. A járványügyi szakértők fogják megmondani, milyen formában lehet megtartani az írásbeliket. Az már korábban eldőlt, hogy idén elmaradt az írásbeli külső része, a központi feladatsorok megoldása, csak fogalmazási feladatot lesznek.

A szóbeliknek május 17-én kellene kezdődniük, de erről sincsenek semmilyen konkrét részletek.