Hazai hírek Oktatás

Jövő héten visszatérnek a padokba a középiskolák végzősei Nagyszombat megyében

kozepiskola Nagyszombat A javuló járványhelyzetnek köszönhetően a középiskolák végzős osztályai ismét járhatnak iskolába március 22-től a Nagyszombat megye igazgatása alá tartozó intézményekben.

Erről a megyei önkormányzat tájékoztatott ma délután. Az 50 középiskola többi évfolyama számára egyelőre marad a távoktatás.

Körülbelül 3400 diák térhet vissza, hogy a közelgő érettségire vagy záróvizsgákra készüljön. A beutazó végzősök számára a megye közlése szerint kinyitják a kollégiumokat, az iskolakonyhák attól függően fognak működni, hogy mekkora igény lesz erre a diákok és a tanárok részéről.

Mivel jelenleg a tanítási szünet alatti menetrend van érvényben, a megye tárgyal az autóbusz-közlekedési vállalatokkal a sűrítésről, az aktuális menetrend a társaságok honlapján érhető majd el. Az aktuális információkat és menetrendeket a megye és három szerződéses fuvarozó – az ARRIVA Trnava, az SAD Dunajská Streda és a SKAND Skalica – közösségi oldalain teszik közzé.