Hazai hírek

Idén nem kapnak a diákok kulturális utalványt

Azokról az utalványokról van szó, amelyeket a kulturális minisztérium bocsát ki és felhasználhatók például múzeum- vagy színházlátogatásra, egyéb rendezvényeken, illetve az iskolába érkező előadók gyűjtik be, a tárca pedig az utalványok alapján fizet nekik.
A minisztérium szerint egyrészt a járvány miatt elmaradtak az ilyen iskolai fellépések, másrészt túl sok volt a visszaélési lehetőség az utalványokkal – ezért átalakítják a rendszert, az ígéret szerint átláthatóbb, ellenőrizhetőbb és rugalmasabb lesz.

„Hiányosságokra derült fény, amelyek lehetőséget adtak arra, hogy visszaéljenek ezzel a támogatással. Nem feltétlenül arra használták az utalványokat, hogy iskolai fellépéseket szervezzenek a gyerekeknek, vagy kulturális rendezvényekre vigyék őket”

– tette közzé a minisztérium.

A program csak a következő naptári évben folytatódik és szigorúbban fogják ellenőrizni.