Egyéb kategória

Mi legyen a gyerek? Miről ábrándozik bezártságban a szülő?

 

(Pixabay)

Mi legyen a gyerek? Nem meglepő, hogy járvány és távoktatás idején a legtöbb szülő azt szeretné, ha orvos lenne a gyereke (47 százalékuk), a második helyen pedig a számítógépes szakértő szerepel (45 százalék). Hiszen az IT-szakma is garantált állást és jó fizetést jelent, mivel továbbra is hiány van ilyen szakemberekből.
Az online felmérést februárban készítette a 2muse ügynökség, az eredményeket most tették közzé, több mint ezer embert kérdeztek.
A harmadik helyen a jogász szerepel a szülőknél (35 százalék), majd az építész (20 százalék).
A szülők 17 százaléka szeretné, hogy a gyereke kutató, tudós lenne, és a megkérdezettek 86 százaléka szerint nagyságrendekkel többet kellene költeni a tudományos kutatásokra és fejlesztésekre. Ez után következnek a televíziós műsorvezetők, majd az olyan „foglalkozások”, mint a képviselő és a youtuber.

%d bloggers like this: