Közösség Versenyek

A Szenczi Molnár Albert Alapiskola Gombocska Gyermekkara

A XVII. Csengő Énekszó kórusversenyt 2019. május 9-10-én tartották Érsekújvárban. A gyermeknap tiszteletére megosztjuk a Magyar Interaktív Televízió felvételét a Szenczi Molnár Albert Alapiskola Gombocska Gyermekkara (Szenc) versenyműsoráról. Az énekkar felső tagozatos diákokból alakult, a kórusverseny idején 4 éve. Neve egy virág nevét rejti: a gombocska a százszorszép helyi megnevezése.

2017 novemberében a Szlovák Rádió hangversenytermében léptek fel, 2018-ban Mosonmagyaróváron vendégszerepeltek, és részt vettek a VOX IUVENTUTIS gyermek- és ifjúsági kórusok fesztiválján Érsekújvárban.

Műsorukon:

Kocsár Miklós-Weöres Sándor: Arany ágon ül a sármány
Bárdos Lajos: Menyasszony, vőlegény
Bartók Béla: Ne menj el!
Szíjjártó Jenő: Tücsökzene
Karai József-Iványi Mária: Tündér, ha lennék

Vidám ünnepet minden gyermeknek!

 

%d bloggers like this: