Szabadidő

Űrkutatás magyarul

Minden ami űrkutatás, részletesen, érthetően, magyarul. Történetek a NASA világából, hírek az ESA törekvéseiről, érdekességek a SpaceX tájékáról és különlegességek a világegyetem titkaiból. Nem vagyok csillagász és nincs is ilyen irányú végzettségem. Az űrkutatással, mint lelkes amatőr foglalkozom. Mivel előfordulhat, hogy valamilyen hiba folytán nem valós adat kerül az epizódokba, ezért oktatási célra nem javaslom az videók vetítéseit.

evolution-of-a-martian Űrkutatás Mi az az űrszemét, és miért olyan veszélyes?
Igaz, hogy több százezer olyan objektum van alacsony földkörüli pályán, ami potenciális veszélyt jelent egy műholdra, vagy űrhajóra?
Miért olyan veszélyes egy gombostű feje is az űrben, és mit tehetünk a védelem érdekében?
Az univerzum vészjósló, titkos foltjai. De mióta tudunk egyáltalán a létezésükről, és miképp vizsgálhatjuk őket? Mi lenne ha belerepülnénk egy űrhajóval? Egyáltalán mit tudunk valójában a fekete lyukakról?
Két dolgot már most leszögezhetünk; nem feketék és nem lyukak!
%d bloggers like this: