Oktatás

Tananyag lett a Star Wars – hogyan lehet érdekes a földrajztanítás

A Star Wars-filmekben látható bolygók és helyszínek adnak hátteret a hagyományos földrajzoktatáshoz egy, a Pécsi Tudományegyetemen megjelenő új oktatási segédanyagban.
Május 4-ére, a STAR WARS Világnapra készült el Galaktikus Geográfia címmel a regény, amely 12 fejezetben, egy kyber kristályokat kutató fejvadász kalandjai keresztül mutatja be a természettudományok, a földrajz és földtudományok szerteágazó, varázslatos világát.

star warsNyomtatásban nyáron jelenik meg a könyv, de ízelítő már korábban elérhetővé válik az érdeklődők, a tanárok és a diákok számára is.

A kötet fontos földrajzi összefüggéseket, alapfogalmakat magyaráz meg, és sokszínű, változatos cselekményen keresztül mutat be olyan természeti-, társadalmi- és gazdaságföldrajzi folyamatokat, amelyek tanulása, feldolgozása a hagyományos keretek között nehézségeket okozhat.

%d bloggers like this: