Egyéb kategória

Szakmai műhelynap iskolai könyvtárosoknak

A Szlovákiai Magyar Könyvtárosok Egyesületének idei első képzésére szeretettel várják pedagógusok, iskolai könyvtárosok jelentkezését.

A műhelynap előadói: Tegdes Egyházi Dóra (SZMKE elnök, Gömöri Művelődési Központ, Rozsnyó) és Fülöp Éva (iskolai könyvtáros, hitoktató – Márai Sándor Alapiskola és Gimnázium, Kassa)

A képzés tartalma: Az iskolai könyvtár/könyvtáros szerepe, feladatai; Törvények, szabványok, irányelvek, dokumentumok, statisztika; Az iskolai könyvtár terei, felszereltsége; Könyvtári állomány; Az iskolai könyvtár szolgáltatásai, a könyvtárhasználati oktatás. A képzés szervezője a Szlovákiai Magyar Könyvtárosok Egyesülete, megvalósulásának támogatója pedig a Bethlen Gábor Alap.

• Dátum: 2022. április 22.
  • Két időpont: délelőtt és délután (ezek közül egyet kell kiválasztani a regisztrációs űrlapon)
  • Jelentkezés: A részvétel regisztrációhoz kötött, ingyenes
  • Jelentkezési határidő: 2022. április 15., éjfél
  • Regisztrációhttps://forms.gle/uL3gQVy3WH9LBYtt8
  • További infó a mellékletben, valamint telefonon (+421908418147) és e-mailben (szmke2004@gmail.com) kérhető.

műhelynap