Hazai hírek

Ennél sárgább aligha lehetne a járványtérkép, várjuk a zöldet

sárgább

Ennél sárgább aligha lehetne a járványtérkép, várjuk a zöldet. Jövő héttől, június 14-től újabb zöld járások bukkannak fel az ország járványtérképén, bár csak északabbra. Mindenhol töretlenül javul a helyzet, délen már narancsszínű járás is csak mutatóba lesz, és remélhetőleg a sok sárga a következő hétre már zöldre vált – ez gyakorlatilag a korlátozások megszűnését jelenti, kivéve például a beltéri maszkviselést, illetve a rendezvényekre vonatkozó szabályozást.

Az egészségügyi miniszter ma azt is bejelentette, hogy június végéig bezárják a mobil mintavételi pontokat, ezzel véget ér az általános tesztelés. Helyettük kevesebb tesztelőhely lesz, ahol más szűrővizsgálatot is lehet végezni.

ÖSSZEVETÉSKÉPPEN AZ E HETI TÉRKÉP

sárgább

 

 

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2021/06/TK_Covid-automat-a-epid-situacia_210609.pdf” title=”TK_Covid automat a epid situacia_210609″]