Oktatás

Kinevezték oktatási államtitkárnak Filip Mónikát

filipmonika
Filip Mónika

Branislav Gröhling oktatási miniszter ma kinevezte három államtitkárát, köztük Filip Mónikát.
Az SaS politikusa a Nagykürtösi járásban levő Csábon született, az ipolysági magyar gimnáziumban érettségizett, majd a Komenský Egyetemen és külföldi egyetemeken tanult.

Filip Mónika célja nyilatkozata szerint a magyar kisebbség képviselete és a magyar kisebbséget érintő ügyek előmozdítása. A tárcánál az iskolaügy finanszírozása, a kisebbségi iskolaügy és inkluzív nevelés lesznek a fő területei.

„A nemzetiségi oktatásnak egyenrangúnak kell lennie a többségivel, ezért az oktatásügyi minisztérium főoldalán létrehoztunk egy nemzetiségi oktatással foglalkozó aloldalt, amelyet tovább fogunk fejleszteni” – nyilatkozta kinevezése előtt Filip Mónika. (l)

%d bloggers like this: