Hazai hírek Szabadidő

Gröhling megtéríttetné a táborozó gyerekek PCR-tesztjének árát

árátAz oktatási miniszter szerint vagy módosítani kell az előírásokat, hogy csak antigénteszt is elég legyen a nyári táborban résztvevő gyerekeknek, vagy ki kell fizetni a PCR-teszt árát, mert ez további anyagi megterhelés a szülőnek.

A legolcsóbb PCR-teszt ára 36 euró, de akár 70-et is elkérnek érte.

Branislav Gröhling azt mondta, kezdeményezni fogja, hogy az állam térítse meg a PCR-teszt árát. A szabályok szerint a nyári tábor kezdetén minden gyerekeknek és táboroztató felnőttnek negatív PCR-tesztre lesz szüksége.

„Járványügyi szakértőkkel és az egészségügyi miniszterrel is konzultáltunk arról, hogyan tudnánk segíteni, az antigéntesztek is szóba kerültek. Ha viszont kitartunk amellett, hogy PCR-tesztre lesz szükség a tábor elején, kezdeményezni fogom, hogy térítsük meg annak árát” – mondta az oktatási miniszter.

A jövő héten születhet döntés, a mostani javaslat szerint a szülőnek kellene kérvényeznie a teszt árának megtérítését.

%d bloggers like this: