Hazai hírek

A második ciklusban a legelégedettebb az igazgatóval a tanári kar

Először nyilván tart a tanári kar az új elképzelésektől, aztán megszokják az új igazgatót a tanárok, és ha a harmadik ciklusra is marad, egy kicsit megunják. Utána viszont mindenki végleg megbékél vele.

Röviden talán így összegezhető az Oktatáspolitikai Intézet felmérésének eredménye.
A tanári kar általában a második megbízatási idejét töltő igazgatókkal a legelégedettebb. Ha az igazgató még a 4., esetleg 5. ciklusra is marad – ami már több mint húsz évet jelent –, akkor a kisebb hullámvölgy után általában már ugyanolyan népszerű marad, mint a legjobbnak tekintett második ciklusban.
Az igazgatók megbízatása 5 év, és nincs korlátozva, hogy hányszor pályázhatnak a posztra. 15 év után a posztján levő igazgatóval a tanári kar döntő része elégedett. Az első ciklusban ez még főleg attól függ, hogy kinek milyen jutalmat, prémiumot (odmena a osobný príplatok) hagy jóvá az igazgató.

A nemzetközi adatokból kiderül, hogy Szlovákiában általában sokkal hosszabb ideig maradnak pozícióban az iskolaigazgatók, mint más országokban, és a jogköreik is szélesebbek.
Az adatgyűjtés során az OECD-országok TALIS adatbázisát használták fel.