Gyermeknevelés Közösség Lélektan Vélemény

Az áldozat „beismerte” „bevallotta”, „azzal vádolta”, „állítólag”

Az áldozat
Banksy Girl and Heart Balloon / Fotó: Dominic Robinson

Sokszor halljuk, hogy az áldozat „beismerte” „bevallotta”, „azzal vádolta”, „állítólag az történt”… Mint már írtuk, a Transzindex rovata hasznosnak gondolta, hogy összegyűjtse azokat a kifejezéseket és nyelvi viselkedési formákat, amelyek egy mérgező, nőellenes kultúrát táplálnak. Elsősorban azért, hogy tudatosabban és felelősebben használjuk a nyelvet, másrészt, hogy minden szerkesztőséget, közösségi médiakezelőt erre bátorítsunk. Az előzménynek tekinthető fogalomtisztázó cikket tegnap szemléztük.

A további, fogalomtisztázó részeket az alábbi linkeken érhetik el:

Nem lehet valakit „megrontani”, és „szerelemből” sem ölt még senki. Szó-tett-tár 1.

Banális esetek és démonikus szörnyetegek? Szó-tett-tár 2.

„A 10 éves kislány beismerte, önszántából vett részt a szexuális orgián.” Szó-tett-tár 3.

 

%d bloggers like this: