Hazai hírek

A kollégiumi diákoknak tesztre kell járniuk szeptembertől

Azoknak a diákoknak, akik nincsenek beoltva, vagy az elmúlt fél évben nem estek át a betegségen.

Ezt írja elő az iskolai szemafor, a rendeletben a minisztérium „határozottan ajánlja”, hogy csak beoltott, tesztelt vagy a Covidon áteső diákok (ezt nevezi OTP-protokollnak a tárca) lakjanak a kollégiumban.
További szabály, hogy csak a tantermi oktatásban résztvevő diákokat lehet elszállásolni – ez azonnal életbe lép, amint a zöld fázisból narancssárga színre vált az adott járás.
A rendelet minden iskolára és kollégiumra vonatkozik, függetlenül a fenntartótól (magán, egyházi stb.)

Igyekezni kell úgy megoldani az elhelyezést, hogy egy osztályba (vagy legalább egy évfolyamba) járó diákok lakjanak közös szobában.

Minden kollégiumban kötelező elkülönítő szobát, karanténszobát kialakítani. A megfertőződött diák szüleit értesíti a kollégium, és kötelesek őt haladéktalanul hazaszállítani.