Hazai hírek

Jövő héten nevezik ki az új oktatási minisztert – nem lesz iskolabezárás

Heger, oktatási miniszer kinevezése, tél, fűtés, energiaárak

A kormányfő ismét azt hangoztatta, az energiaválság miatt nem fogják télen bezárni az iskolákat.

Eduard Heger miniszterelnök a parlamenti kérdések óráján sem árulta el, ki lesz az új oktatási miniszter, először Zuzana Čaputová köztársasági elnökkel akar beszélni.
Heger megismételte, ellenzi, hogy az energiaválság miatt bezárják az iskolákat. Szerinte az év végéig biztosan nem lesz gond, „a jövő évtől pedig új energiaforrásról kell gondoskodni”.

Azt ígérte, az iskolák és az önkormányzatok minden költségét megtérítik, de azt még nem tudni, mekkora lesz az energiaszámla. „Az Európai Bizottság talált egy megoldást, arra számítunk, hogy az árak csökkenni fognak” – mondta.

Heger szerint az a fenntartón múlik, hogy mennyi energiát tud megspórolni egy-egy iskola. „Az állam ugyanazt fogja tenni, amit a lakosság – 15 százalékkal fogjuk csökkenteni az energiafogyasztást” – mondta.