Hazai hírek

Gröhling oltási turnéra indul

Gröhling oltási turnéra indul
(Fotó: FB – BG)

Az oktatási miniszter körútra, oltási turnéra indul, hogy megpróbálja rávennie a beoltatlan pedagógusokat és szülőket a vakcinálásra. A legfőbb érve, hogy minél többen vannak beoltva, annál valószínűtlenebb, hogy egy-egy régióban újra be kell zárni az iskolákat a szeptemberben várható harmadik hullám idején.

A miniszter emlékeztetett, hogy az iskolák működése attól függ, mennyien lesznek beoltva. Azt mondta, még mindig sok járás van, ahol alacsony a beoltottak aránya, és emelkedik a fertőzöttek száma, ez pedig ahhoz vezethet, hogy újra be kell zárni az iskolákat,  át kell térni az online oktatásra, mert fellángol a járvány. A minisztérium elsősorban azoknak az önkormányzatoknak a vezetőivel fogja felvenni a kapcsolatot, amelyeket ez a veszély fenyeget. Gröhling azt mondta, a 80 százalékos átoltottsági aránnyal elégedett lenne, de ennek még a közelében sem vagyunk. Minden felnőttet – szülőket, iskolai alkalmazottakat – arra szólított fel, hogy oltassa be magát.

 

%d bloggers like this: