Hazai hírek

100 eurót kap a szülő októberben gyerekenként

100 eurót kap a szülő októberben gyerekenként
(Pixabay)

100 eurós egyszeri támogatást hagyott jóvá a kormány gyerekenként, a szülők októberben kapják meg a pénzt.

Tulajdonképpen az úgynevezett családi pótlék (prídavok na dieťa) megemeléséről van szó – 25,50 euróról 100 euróra. Tehát a szülő gyerekenként 74,50 euróval kap többet október hónapban.
A hivatalos indoklás szerint a támogatás a járvánnyal kapcsolatos kiadások enyhítését szolgálja.

A támogatás minden 18 év alatti gyereknek jár, kivéve az anyagi szükséghelyzeten levő családokat, mert azok már korábban kaptak egyszeri 333 eurós gyereknevelési támogatást.

A 100 euróra megemelt egyhavi családi pótlék összességében 70 millió eurós kiadás az államnak.

„Ugyanakkor a javaslat szerint ezt az egyszeri emelést azon családok számára is biztosítani kell, akik gyermeknevelési támogatásban részesültek, de akiknek eltartott gyermeke, aki 2021 szeptemberében még nem töltötte volna be a 18. életévét, 2020 márciusa és 2021 szeptembere között meghalt” – áll a beadványban.

 Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny 

2021. szeptember 10-én lépett hatályba a COVID-19 betegséggel összefüggésben kihirdetett rendkívüli állapot, szükségállapot vagy kivételes állapot idején a szociális ügyek, családügyi és foglalkoztatási szolgáltatások területén hozott egyes intézkedésekről szóló 102/2020. sz. szlovák kormányrendelet módosításáról és kiegészítéséről szóló 336/2021. sz. törvény.