Felhívások

Versfolyam – maratoni webes élő versmondás magyar diákok részvételével

A Békéscsabai Szakképzési Centrum, a Heti Kelet Kulturális Alapítvány és a Békéscsabai Médiacentrum 2021. szeptember 30-án, immár negyedik alkalommal szervezi meg – a világjárvány miatt elhalasztott – Versfolyam 20/21 elnevezésű webes élő programot a magyarországi, határon túli és a diaszpóra magyar iskoláival, szervezeteivel közösen. A kezdeményezésben résztvevő iskolák tanulói, tanárai iskolánként egymás után, élő adásban verset mondanak, az esemény a versfolyam.hu  oldalon is látható lesz.

Hisszük azt, hogy az ifjúság anyanyelvi nevelésének, megtartásának egyik legfőbb eszköze a vers, a versmondás – nyiltkozták a szervezők. A versek szabadon válaszhatók (lehetőleg szerint magyar szerzőtől), és magyar nyelven kell előadni.

Azok az iskolák, szervezetek, akik szeretnének bekapcsolódni az idei Versfolyam megvalósításába, az alábbi linken jelenkezhetnek: https://forms.gle/KsRjhS87dbGJnACg8

%d bloggers like this: