Kitekintő

Már 12 000 Kárpát-medencei diák jelentkezett a Határtalanul! középiskolai vetélkedőbe

Az október 1-jén indult verseny első része egy online vetélkedő, földrajzi, történelmi, irodalmi, természettudományi és nemzetpolitikai kérdésekből. A mindig változó kérdéssor a www.hatartalanul.net oldalról érhető el.
Az online vetélkedő óriási érdeklődés mellett zajlik: már több mint 12 000 külhoni és anyaországi diák csatlakozott a játékhoz. A jelentkezés az érdeklődők számára továbbra is nyitott: november 1-je éjfélig lehet még jelentkezni az első fordulóra.
Az első, online rész eredményhirdetésére novemberben kerül sor, amelyet a középdöntő követ. A középdöntő keretében a régiók legsikeresebb osztályaihoz ellátogat a Határtalanul! csapata, hogy értékes ajándékokkal jutalmazza az elődöntő legjobbjait és személyes, játékos vetélkedőn tegye próbára a diákok tudását. A középdöntők legsikeresebb diákjai részt vehetnek 2020 februárjában a Határtalanul! napon Budapesten, és akár egymillió forintot is nyerhetnek osztályuknak.
A vetélkedő célja a kapcsolaterősítés az anyaországi és külhoni diákok között. (MTI)