Hazai hírek

851 iskolai osztály van bezárva, közel 29 ezren tanulnak otthon

851 iskolai osztály van bezárva
(Fotó: Facebook/Gröhling)

Összesen 851 iskolai osztály van jelenleg bezárva a koronavírus felbukkanása miatt, 28 800 gyerek került át távoktatásba.
A koronavírus-fertőzést 1391 tanulónál igazolták.

„Ha azt vesszük, hogy összesen 800 ezer gyerek jár iskolába, az 1391 elenyésző szám, és illeszkedik az országos adatokhoz”

– jelentette ki Branislav Gröhling oktatási miniszter arra utalva, hogy nem ugrott meg az átlagnál jobban a fertőzött gyerekek száma amiatt, hogy iskolába járnak.

Ugyanakkor az adatok nem teljesek, mivel továbbra sem sikerült rendet csinálni az iskolaigazgatók között. Év eleje óta fennáll a probléma, hogy több száz iskola nem küldi el a minisztériumba az aktuális adatokat arról, hány gyerek, hány alkalmazott fertőződött meg, és pontosan hány osztály van bezárva. Ezért Gröhling ma ismételten felszólította az igazgatókat, hogy küldjék el az adatokat a tárcának.