Hazai hírek

Feketedik az ég a hegyekben

Hétfőtől öt járás már fekete besorolású lesz, 22 járásban másodfokú vészriasztás (bordó fázis) lesz érvényben, 37 régió piros, 15 pedig narancssárga besorolást kap a Covid Automat szerint.

Éberségi fázisban (narancssárga besorolás) marad Pozsony (Bratislava) öt járása, valamint a déliek közül a Dunaszerdahelyi (Dunajská Streda), a Galántai (Galanta), a Komáromi (Komárno), az Érsekújvári (Nové Zámky), a Vágsellyei (Šaľa) és a Szenci (Senec) járás.

Elsőfokú vészriasztás (piros fázis) lesz érvényben többek között a Lévai (Levice), Losonci (Lučenec), Nyitrai (Nitra), Rimaszombati (Rimavská Sobota), Rozsnyói (Rožňava), Tőketerebesi (Trebišov) járásban.

Jövő hétfőtől bordó besorolású lesz Kassa (Košice) négy járása, a Kassa-vidéki (Košice-okolie), Nagymihályi (Michalovce) és Nagykürtösi (Veľký Krtíš) járás, valamint 15 másik régió.

Fekete besorolást kap (harmadfokú vészriasztás) a Bártfai, Csacai, Kiszucaújhelyi, Ólublói és Felsővízközi járás (okresy Bardejov, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Stará Ľubovňa, Svidník).

„Minden járás minden iskolája nyitva lesz. Csak egyes osztályokat zárnak be, ha fertőzöttet találnak – magyarázta az oktatási tárca vezetője. A keddi (október 12.) adatok szerint jelenleg a tanulók 95,1 százaléka jár iskolába, 4,9 százalékuk távoktatásban tanul. „Az iskolások mintegy három százaléka online tanul, egy százalékukat pedig elosztva, telefonos konzultáció útján vagy feladatlapok és személyes találkozók segítségével tanítják” – mondta a miniszter.
%d bloggers like this: