Egyéb kategória Oktatás

Milyen lehetett iskolásnak lenni 100 évvel ezelőtt?

Milyen lehetett iskolásnak lenni 100 évvel ezelőtt? Tóth Tamás pedagógus összeállítása.

A pécsváradi Samu Géza Múzeum egyik osztályterme

Szendrőn  a régi idők tantermeibe kukkanthatunk be a Csáky-kastélyban berendezett Iskolatörténeti kiállításon. A régi padokkal berendezett teremben van ábécés tábla, fagolyós számolók, kezdeti írásvetítők, palavesszők, palatáblák, tarisznya, mosdótál, földgömbök és egy régi írógép is.

iskola

Az Oktatástörténeti Gyűjtemény 1982- ben nyílt meg Szendrőben Dr Demjén István által vezetett gyűjtőmunkával, melyet a Cserehát iskolatörténeti értékeiből válogattak össze. A régi tanteremben iskolai bútorokat, iskolai címereket, szekrényeket, padokat, székeket, a szemléletes tanításhoz szükséges eszközöket, kiegészítőket helyeztek el. Az idelátogatók megismerkedhetnek az akkori értesítő könyvecskékkel, bizonyítványokkal, osztálynaplóval, ugyanakkor megtekinthetők a régi tantervek, rendtartások, vezérkönyvek, szabályzatok, tankönyvek, tanmenetek is.