Hazai hírek

Nőtt a bezárt osztályok száma a héten

bezárt osztályok

Ennek ellenére még mindig tantermi oktatásban vehet részt a gyerekek 89 százaléka, holott az ország több mint háromnegyede már bordó vagy fekete besorolású. Ez is azokat igazolja, akik azt állították, hogy hiba volt a második hullám idején rögtön elsőkét az iskolákat bezárni. Nőtt a bezárt osztályok száma a héten.

Svetlana Síthová oktatási államtitkár közölte, hogy 11 százalékból a gyerekek 9,2 százaléka tud részt venni az online távoktatásban. Hozzátette, a bezárt osztályok számában nincs nagy eltérés a régiók között.

„Bár a helyzet egyre súlyosabb az egész országban, de arra nincs ok, hogy valamelyik járásban bezárjuk az összes iskolát”

– mondta az államtitkár.

A múlt héten 330 955 antigénes öntesztelést végeztek a tanárok és a diákok, 1,2 százalékuk lett pozitív. Jelenleg az iskolaügyi alkalmazottak 2,4 százaléka fertőzött.

%d bloggers like this: