Hazai hírek

Az SaS vétója mentette meg az iskolákat a bezárástól

Az SaS vétója mentette meg az iskolákat a bezárástól. Az egész ország területén kijárási korlátozás lép életbe november 25-től december 9-ig.

Lakóhelyüket a Covid-pass, vagy negatív teszt felmutatásának kötelezettsége nélkül az alábbiak miatt hagyhatják el a polgárok:

• kéthetes lezárás 2021. november 25-től kezdődően
  • munkába járás hétfőtől csak OTP rezsimben. A teszt lehet önteszt is …
  • a kormány elfogadta a kijárási tilalom elrendelését lehetővé tevő veszélyhelyzetet.
  • a kijárási tilalom alól számos mentesség lesz érvényben, például a vásárlás, a munka és a természetjárás tekintetében.
  • az iskolákat nem zárják be mindenhol, ez a regionális egészségügyi tisztviselők belátására lesz bízva.
  • az alapvető szolgáltatások nyitva maradhatnak – ezek közé tartoznak például az élelmiszerboltok, gyógyszertárak, gyógyszertárak, cipőboltok és kertészeti kellékek.

Az iskolákat nem zárják be mindenhol, ez a regionális egészségügyi tisztviselők belátására lesz bízva, de a tesztelés kötelező lesz.

Ma este rendeletet hoznak arról, hogy az alapiskolákban kötelező lesz az arcmaszk viselése.