Kitekintő Oktatás

Romániai tanügyi intézkedések

A Transindex.ro közölte az alábbi információt: Hétfőtől felkészítő órákat tartanak a román közszolgálati televízióban az érettségi, illetve a képességvizsgára készülő tanulóknak, olyan körülmények között, hogy az iskolák – a hatályban lévő rendelkezéseknek megfelelően – március 22-éig zárva tartanak. (Egyelőre!)

Romániai

A nyolcadik osztályos tanulók számára az órák reggel zajlanak (9-től a román nyelv és irodalom, 9:30-tól a matematika), a 12. osztályosoknak pedig délután (15 órától román nyelv és irodalom, 15:30-tól matematika), a román közszolgálati televízió kettes csatornáján (TVR 2). A 12. osztályosoknak heti két-két órát tartanak románból és matematikából, és egy-egy órát biológiából, kémiából, fizikából, történelemből és földrajzból.

A tanfolyamok mind a TVR 2-n, mind az interneten, a TVR YouTube-csatornáján és a tvr.ro honlapon követhetők. A műsorok hétfőtől péntekig nézhetők.

%d