Hazai hírek

Cáfolja az iskolák bezárását az oktatási minisztérium

Cáfolja
(minedu)

Továbbra is érvényes, hogy nem zárjuk be az iskolákat, a Covid-automata alapján folyik tovább a tanítás, az eddigi szabályok szerint – cáfolja az oktatási minisztérium az interneten terjedő híreszteléseket, például azt, hogy holnaptól bezárják az összes iskolát, illetve változik a Covid-automata.

A tárca arra is figyelmeztet, hogy csakis hiteles forrásoknak, ellenőrzött információknak higgyenek az emberek, az álhírek terjesztése miatt pedig feljenetést tett.
A minisztérium a mindedu.sk oldalon közli a hivatalos bejelentéseket.

„Az álhírek miatt már megteltek a kórházak, kezeléseket, műtéteket kell elhalasztani, bezárni a vendéglőket, az emberek elveszítik keresetüket, és szeretteink egészségéért kell aggódnunk” – figyelmeztetett a tárca az álhírek veszélyességére.