Hazai hírek

Egyszerűsödik a tankönyvvásárlás – állítja az oktatási miniszter

tavaszi szünet tankönyvvásárlás
(Fotó: Facebook/Gröhling)

Változik a tankönyvvásárlás módja, egyszerűbben tudnak tankönyveket vásárolni az iskolák, írta közösségi oldalán Branislav Gröhling. Az oktatási miniszter a közbeszerzési törvény módosítására hivatkozik.

„2022. április 1-je után a tankönyvek és munkafüzetek vásárlására már nem vonatkoznak a közbeszerzési eljárás szabályai. Régóta kértük ezt, hogy adminisztratív terhektől szabadítsuk meg az iskolákat”

– közölte a miniszter.

Rámutatott, hogy a felelős költségvetési gazdálkodásra vonatkozó szabályok értelmében azt kell igazolni, hogy gazdaságosan vásárol könyveket az iskola.
„Ez annyit jelent, hogy kiválasztja a számára megfelelő tankönyvet, ellenőrzi, hogy hol lehet a legkedvezőbb áron beszerezni, és megveszi” – zárta Gröhling.