Hazai hírek

Miniszteri sajtótájékoztató

Branislav Gröhling és Ľudovít Paulis sajtótájékoztatója a kormány által elfogadott felsőoktatási törvényről és a januárban esedékes pandémiás iskolaügyi intézkedésekről. „Ha az üzletek és vendéglők nyitva lehetnek, akkor az iskolák miért ne lehetnének nyitva”

A törvényben szerepel a levelező képzés lerövidítése, a teljesítmény alapú szerződések bevezetése és a rektorválasztás szabályainak módosítása.  A törvénymódosításban szerepel a rektor kinevezésének új módja, az igazgatási tanács összetételének változtatása, a kari szervek felállításának új módja, valamint az egyetem akadémiai szenátusának és az állami egyetem igazgatótanácsának jogköre  is változna. Lényeges változás lenne továbbá az egyetemek minőség szerinti finanszírozása.  Nagyobb támogatásban részesülnek majd azok a felsőoktatási intézmények, ahol több magas színvonalú kutatást végeznek.

%d bloggers like this: