Hazai hírek

A tanítási órán is kötelező lesz a maszk a felső tagozaton és a középiskolákban

A járványstáb mai ülése után kiderült, hogy minden iskolában a hagyományos módon kezdődik a tanítás szeptemberben. A diákok nagy része márciusban volt utoljára tanítási órán. Most meg kell szokniuk, hogy az alapiskolák felső tagozatán és a középiskolákban a diákoknak az iskola épületében mindenütt, az osztályteremben is kötelező lesz maszkot viselniük. Az intézkedést egyelőre két hétre vezetik be.

Az alsó tagozatosoknak nem kell maszk a tanítási órákon, csak akkor, amikor elhagyják az osztálytermet.

Az iskolai étkezdébe is maszkban kell menni, és csak az étkezés idejére lehet levenni.

Emellett a tanév elején a szülőnek becsületbeli nyilatkozatot kell tennie, hogy a gyereknek nincsenek koronavírusra utaló tünetei, továbbá válaszolnia arra, hogy augusztus 17-e után járt-e a gyereke külföldön, illetve idehaza milyen tömegrendezvényen vett részt. Az egyes országok kockázati besorolásán már nem fognak változtatni szeptemberig.

Marek Krajčí egészségügyi miniszter arra kérte a szülőket, ha lehet, a tanévnyitóig már ne utazzanak külföldre a gyerekekkel. (l)

JANUÁRTÓL MEGSZŰNIK AZ ISKOLAI INGYENEBÉD

prezentacia-tb-konzilium-epidemiologov

%d bloggers like this: