Oktatás

Modern berendezésekkel gazdagodik a Füleki Szakközépiskola asztalosműhelye

(Fotó: a Füleki Szakközépiskola FB-oldala)

A Nógrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara támogatásának köszönhetően modern gépekkel gazdagodik a Füleki Szakközépiskola (SOŠ) asztalosműhelye. Az iparkamara emellett népszerűsíti az asztalos szakmát a régióban, asztalosversenyeket, tanulmányutakat, képzési programot dolgoz ki és tréningeket valósít meg – tájékoztatott Fülek önkormányzata.
A diákok munkaerőpiaci felkészítését és oktatását a TRAIN projekt biztosítja. A határon átnyúló együttműködési programnak köszönhetően a diákok olyan asztalosgépek és berendezések kezelését sajátíthatják el, amelyek ismerete elengedhetetlen a munkaerőpiacon. Az iskola emellett kétnyelvű oktatóvideókat is kap. A határon átnyúló foglalkoztatásfejlesztési együttműködést uniós támogatásokból finanszírozzák.