Hazai hírek

Elkezdődött a második félév, az 5. és a 9. osztályosokra és az érettségizőkre vár vizsga

erettsegi a 2021/2022-es tanév második féléve

A pénteki félévi szünet után ma visszatértek az iskolába a gyerekek, megkezdődött a 2021/2022-es tanév második féléve, az ötödikesekre, a kilencedikesekre és az érettségizőkre vár a legnagyobb feladat.

Az ötödikesek országos tesztelése május 18-án, szerdán lesz, a magyar iskolákban matematikából, valamint magyar nyelvből és irodalomból.
A kilencedikesek országos tesztelése április 6-án és 7-én lesz matematikából, szlovák nyelvből és irodalomból, valamint magyar nyelvből és irodalomból. A nyolcosztályos gimnáziumok negyedikes diákjai is megírják a felmérőket.

Március 15. és 18. között zajlik az érettségi vizsga külső része. A szóbeli érettségi május 23. és június 10. között lesz. Branislav Gröhling (SaS) oktatási miniszter többször is leszögezte, hogy az idén megtartják érettségi vizsgát.