Hazai hírek

Jövő héttől megint nem kell maszk az osztályban

nem kell maszk
(Pixabay)

Egyéb változások mellett Branislav Gröhling beszélt arról, hogy jövő héttől a tanteremben nem kell maszkot viselniük a diákoknak, de hozzátette, meg kell várni, pontosan mi jelenik meg a Közegészségügyi Hivatal (ÚVZ) rendeletében. Az alapján határozzák meg, mi lesz az iskolai szemaforban, de érvényes, hogy jövő héttől már csak annak a diáknak kell karanténban maradnia, akinek pozitív lesz a koronavírus-tesztje. A rendelet február 26-tól, szombattól lép életbe.
A fertőzöttel érintkező gyerek továbbra is járhat iskolába, de tíz napon át reszpirátort vagy maszkot kell viselnie, a tíz nap akkortól számítódik, hogy fertőzött közelébe került.

Az iskolai szemaforra Gröhling szerint például azért van továbbra is szükség, mert a szülőtől kérni fogják az igazolást, hogy a gyereknek nincsenek légúti megbetegedésre utaló tünetei.
A maszkot csak az osztályteremben nem kell viselni, az iskolai többi részében igen.