Hazai hírek

Megszűnik a diákok karanténja, február 28-tól országos lazítás

február 28-tól
(Pixabay)

Február 28-tól visszavonják a járványügyi intézkedések nagy részét, megszűnik az OTP, az OP és az OP+ rezsim is, tehát a beoltatlanokra ugyanaz vonatkozik majd, mint a védett személyekre.

A diákoknak február 28-tól nem kell karanténba vonulniuk, ha fertőzött személlyel kerültek kontaktusba.

A lazítás második fázisának kezdetét március 28-ra tűzte ki a kormány, eltörlik a rendezvényekre vonatkozó kapacitási korlátozásokat és nem kell reszpirátort, maszkot viselni. Az intézkedéseket Eduard Heger kormányfő jelentette be ma.
Március 28-tól a szolgáltatások 24 órában működhetnek, a különösen kockázatosnak tartott rendezvényeken is megszűnnek a korlátozások. Mindez vonatkozik a sportra, a welllnesre és a vendéglátásra is.
Heger szavai szerint március végétől gyakorlatilag visszatérhetünk a normális élethez, „bár a Covid akkor is itt lesz, de nem a járvány fogja diktálni a szabályokat”.