Hazai hírek Versenyek

A 46. Duna Menti Tavasz díjazottjai

A 46. Duna Menti Tavasz díjazottjai

 

Dusza István-díj (a DMT életműdíja):
Szvorák Zsuzsát a gyermekszínjátszó mozgalomban kifejtett több évtizedes áldozatkész munkája elismeréseként Dusza István-díjban részesítették a rendezők.

BÁBOSOK

Bronzsávos Minősítés:
• a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek Bábcsoportjának A széttáncolt cipellők előadásáért, rendezte: Mészáros Anikó és Molnár Erika
• a gútai II. Rákóczi Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Mazsola Bábcsoportjának A brémai muzsikusok előadásáért, rendezte: Mahor Katalin
• a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának a Pompom meséi előadásáért, rendezte: Csörgei Tünde

Ezüstsávos Minősítés:
• a pozsonyi Duna utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának a Lúdas Matyi előadásáért, rendezte: Farkas Márta
• a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának A gomba alatt előadásáért, rendezte: Izsák Katalin és Tóth Tibor
• a Kisgéresi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának az Ősök szelleme előadásáért, rendezte: Blanár Gabriella
• a feledi Szombathy Viktor Magyar Tannyelvű Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának a Mit rejtenek… előadásáért, rendezte: Makó Kovács Erika

Aranysávos Minősítés:
• a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportjának A Pál utcai fiúk előadásáért, rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő
• a hetényi Református gyülekezet és a Tarczy Lajos Alapiskola Tábita Bábcsoportjának A kánai menyegző előadásáért, rendezte: Écsi Gyöngyi, díszlet: Kotiers család
• a gömörfalvai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának A hatrongyosi kakasok előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára

A GYEREKZSŰRI DÍJA:
• a hetényi Református gyülekezet és a Tarczy Lajos Alapiskola Tábita Bábcsoportjának A kánai menyegző előadásáért, rendezte: Écsi Gyöngyi, díszlet: Kotiers család

SZERKESZTETT JÁTÉKOK

Bronzsávos Minősítés:
• a királyhelmeci Helmeczy Mihály Alapiskola Aranykapu Színjátszó csoportjának, a Lucázás előadásáért, rendezte: Gáspár Kornélia és Rigó Katalin
• az alistáli Művészeti Alapiskola Színjátszó Csoportjának, Gondold újra előadásáért, rendezte: Pataky Ádám

Ezüstsávos Minősítés:
• a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezete Fókusz Gyermekszínpadának, a Gaudeamus igitur… előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

GYÉMÁNTSÁVOS Minősítés:
• a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának, az Itthon vagyunk előadásáért…, rendezte: Szvorák Zsuzsa

A GYEREKZSŰRI DÍJA:
• az alistáli Művészeti Alapiskola Színjátszó Csoportjának, Gondold újra előadásáért, rendezte: Pataky Ádám

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJA:
• Különdíj a színészi alakításért Tóth Viktóriának a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium Zsibongó Kisszínpada szereplőjének

SZÍNJÁTSZÓK

Bronzsávos Minősítés:
• a perbetei alapiskola Tündérvirágok Színjátszó Csoportjának, a Hogyan születtek a csillagok?
előadásáért, rendezte: Török Sarolta
• a bodrogszerdahelyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Teknőcök Színjátszó Csoportjának, a Mátyás király meg a zompodi kocsmáros előadásáért, rendezte: Furik Krisztina

Ezüstsávos Minősítés:
• a bátkai Heuréka Magán Alapfokú Művészeti Iskola és a Bátkai Alapiskola és Óvoda Huncutkák Színjátszó Csoportjának, a Kelemenke ködmönkéje előadásáért, rendezte: Hencz Annamária
• az alistáli Művészeti Alapiskola Csip-csirip Színjátszó Csoportjának, a Mi a manó? előadásáért, rendezte: Pataky Ádám

Aranysávos Minősítés:
• az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermek-csoportjának, A csillagszemű juhász előadásáért, rendezte: Jusztin Czaudt Éva
• a királyhelmeci Egyesített Iskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának, a Káló a cigánylegény előadásáért, rendezte: Pirigyi Mária és Szabó Alica

A GYEREKZSŰRI DÍJA:
• a királyhelmeci Egyesített Iskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának, a Káló a cigánylegény előadásáért, rendezte: Pirigyi Mária és Szabó Alica

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJA:
• Különdíj a színészi alakításért Rádi Mátyásnak az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoport szereplőjének
• Különdíj az autentikus atmoszféra teremtésért a királyhelmeci Egyesített Iskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának, a Káló a cigánylegény előadásáért, rendezte: Pirigyi Mária és Szabó Alica
• Különdíj az összjátékért az alistáli Művészeti Alapiskola Csip-csirip Színjátszó Csoportjának, a Mi a manó? előadásáért, rendezte: Pataky Ádám

Duna Menti Tavasz
Duna Menti Tavasz
Duna Menti Tavasz

Pillanatképek a díjkiosztásról: Haraszti Mária

%d bloggers like this: